Üçevler Mah Dinç caddesi Belis Park 76H No 10 Nilüfer 16159

sabit 4442909 mobil 0533 363 1364

Simbiyoz Aktivite

Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

Simbiyoz Aktivite Kurucuları

Ben  Neslihan Edinçliler. 1970 İstanbul doğumluyum.Anadolu üniversitesi Özel Eğitim Bölümü zihin engelliler öğretmenliği mezunuyum.27 yıldır özel eğitim alanında öğretmen ve yönetici olarak çalışıyorum. Zihinsel engelli çocukların okullarda kullanacakları ders kitaplarının yazılım ekibinin içinde aktif rol aldım. Engelli bireylerin gelişimlerinde kullanılacak okullarda ve ailelerince kullanılabilecek ders materyallerinin hazırlanmasında görev aldım. Bunlar hala Türkiye çapında özel eğitim okullarında kullanılmaktadır. Bocce antrenörüyüm. Bir eğitimci olarak eğitim yaşamını tamamlayan özel bireylerin, toplumdan kopmalarını engellemek, onların sosyal ve sportif yaşamda var olmalarına katkıda bulunabilmek için çalışmalar yapan gönüllüyüm.


Ben Songül Kaya. 1965 Ankara doğumluyum. Hacettepe matematik mezunuyum. Mental retardasyonlu ve beyincik gelişiminde problem olan özel çocuk annesiyim. Kurumsal çalışmalarımı bankacı olarak sürdürmüş bir emekliyim.Özel çocuklarla birlikte vakit geçirmek, onlarla sosyal ortamları paylaşmak , sosyal yaşamın içine onları daha çok katabilmek isteyen bir anneyim.


Ben Hülya Aras. 1966 İstanbul doğumluyum. 2 çocuk annesiyim. İTÜ mezunu elektrik mühendisi olarak 29 yıl kurumsal hayatın ardından , sosyal girişim alanına gönül verdim. Bu kararımda dijital dönüşüm ve endüstri 4.0 uzmanlığım, sivil toplum kuruluşları ve girişimci gençler ile olan gönüllü çalışmalarım, eğitmen , coach ve mentor şapkamın etkisi oldu. Sanat, edebiyat ve her türlü etkinlik konusunda aktif katılımcı ve organizatör olmayı  severim.


Ben Asiye Asal. 1968 Bursa doğumluyum. 10 yıldır Niş cafenin işletmecisiyim.2 engelli çocuğun annesiyim. Engelli sorununun üzerine giderek, niye ben , niye benim çocuğum demeden yıllardır diğer ailelere de örnek olmak için mücadelemi sürdürüyorum. Arkadaşlık ve dostluk için herşeyi yaparım.
Hikayemiz

image4

Simbiyoz aktiviteyi nerede ve neden başlattık?

Bir gün Bursa Niş Kafede oturup ideallerimizi paylaştık.Özel eğitime gereksinimi olan bireylerle  ekonomik kısıtlı girişimci gençlerin kaynaştırılarak sosyalleşip , değer üretebilecekleri bir merkezi hayal ettik.  Zaman içinde farklı dezavantajlı bireylere de yaygınlaştırmayı amaçladığımız sürdürülebilir bir sistem kurmak üzere 4 kadın girişimci olarak yola çıkmaya karar verdik. Bu konudaki ihtiyaca bir nebze de olsa katkı koymak temel amacımız. Bu kapsamda faaliyet gösteren tüm partnerlerle : kamu, sosyal girişim platformları, sosyal girişimciler, STK lar , akademisyenler , teknoloji firmaları ve gönüllülerle sosyal etkimizi genişletmeyi amaçlıyoruz.Hedeflerimiz

image5

Bu özel merkezle ilgili neleri en çok seviyoruz?

Özel gereksinimi olan bireylerin iş hayatına geçişini sağlamaktan,

Dezavantajlı bireylere  kültürel, sanatsal, sosyal aktiviteler sağlamaktan,

Özel gereksinimli bireyleri sportif branşlarda geliştirip yarışmalara katmaktan,

Ne yapacağını bilmeyen ailelere rehberlik hizmeti vermekten,

Engellilerin eşit haklara eriştiklerini görmekten,

Ekonomik kısıtlı gençlere destek olmaktan ,

Sosyal girişimci olmak isteyenlere deneyimlerimizi aktarmaktan,

Erken aşama girişim fikri olanları iş yaşamına hazırlamaktan,

Bilgi ve tecrübelerimizi, değişik tatlar halinde kafemizde paylaşmaktan,

Yaşadığımız çevredeki ev hanımlarını üretken hale getirmekten,

Çevremizdeki orta öğretim öğrencilerinin sosyal hizmetlerde aktif rol almasından, 

Toplumda farkındalık yaratmaktan, eleştirel düşünceye hizmet etmekten,

MUTLU OLUYORUZ!