Her şey bir hayalle başladı

23 Ekim 2019|#grandopening

Nisan ayında bir fikirken, Temmuzda tüzel kişilik kazanan Simbiyoz Aktivite, Eylül başında resmiyet kazandı. Tadilat dekorasyon işleri sevgili mimarımız Aylin Şen tarafından titizlikle yönetilen mekanımız, her gün bir önceki günden daha güzel bir gelişme içinde. Kapılarını 9 Kasımda Bursa ekosistemine açmak üzere hızla hazırlanıyor. Bu süreçte bize destek olan herkese kocaman teşekkürler! Biz inandık yola çıktık ; hayallerimiz gerçeğe dönüştü. Şimdi sıra sizde :

Okumaya devam et “Her şey bir hayalle başladı”

Bir haftanın sonunda

17 Kasım 2019|#grandopening

Açılışımız dillere destan bir şekilde gerçekleşti. Nilüfer belediye başkanı Sayın Turgay Erdem’in teşrifleri ve takdir konuşmaları, STK lar, konsolosluk temsilcileri, gönüllülerimiz, dostlarımız, öğrenciler ve ailelerimiz, gençler ve bölge sakinlerinin olduğu çok nezih bir  topluluğunun katılımıyla gerçekleşti. 

Okumaya devam et “Bir haftanın sonunda”

Otizm

13 Mayıs 2020|#ögb, #otizm, #özelgereksinimlibirey


OTİZM  NEDİR?  

iletişim ve sosyal etkileşim sorunları, kısıtlı ilgi alanları ve tekrarlayan davranışlarla ortaya çıkan bir rahatsızlık olup ömür boyu devam eden bir gelişim bozukluğudur. Yaşamın ilk üç yılında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel farklılıktır.

Okumaya devam et “Otizm”

Down Sendromu

13 Mayıs 2020|#downsendromu, #ögb, #özelgereksinimlibirey, #simbiyozaktivite

 DOWN SENDROMU NEDİR?
Down sendromu, bir kromozom anomalisidir, genetik bir farklılıktır. İnsan vücudunda bulunan kromozom sayısı 46 iken Down sendromlu bireylerde bu sayı 47 olmaktadır. Down sendromu tedavi edilmesi gereken bir hastalık değil, genetik bir farklılıktır. 

İngiliz doktor, Langdon Down 1866 yılında yayınladığı makale ile down sendromluların özelliklerini anlatan ilk doktor olarak tarihe geçmiştir. Genlerdeki varyasyonların, gerektiği gibi olmamasının bir sonucudur.

Okumaya devam et “Down Sendromu”